ویژگی هاست وردپرس در کرج

ویژگی هاست وردپرس در کرج
این مقاله نحوه ویژگی هاست وردپرس در کرج را به شما نشان می دهد و 14 ویژگی ویژه میزبانی وردپرس را که باید از آنها آگاه باشید را به شما معرفی می کند.
سهمی از سیستم های سایت سازی و فروشگاه سازی در سراسر جهان دارد. این سیستم توسط بیش از 65 درصد سایت های دنیا استفاده می شود. یکی از مهم ترین مسائل برای افزایش سرعت وردپرس، انتخاب و خرید بهترین هاست وردپرس است.
ویژگی هاست وردپرس در کرج را می توان بر روی هاست لینوکس معمولی با زبان برنامه نویسی php و پایگاه داده استفاده کرد. با این حال، با پیکربندی و بهینه سازی هاست وردپرس برای ارائه بالاترین کیفیت برای سایت وردپرسی خود، تجربه بسیار متفاوتی نسبت به میزبانی معمولی لینوکس خواهید داشت.
در ادامه این مقاله به بررسی راهنمای خرید هاست وردپرس می پردازیم و 14 نکته را در نظر می گیریم که در خرید هاست وردپرس باید به آن توجه داشته باشید. بنابراین، اگر تازه وارد هاست وردپرس هستید، توصیه می کنیم این مقاله را تا انتها دنبال کنید.

هاست چیست؟ چگونه ایجاد می شود؟

هاست از کلمه hosting به معنای میزبانی گرفته شده است. برای اینکه متوجه شوید هاست چیست، بهتر است آن را در قالب یک مثال جستجو کنید.
تصور کنید در یکی از شهرهای شمالی کشور ویلا بخرید و به آنجا نقل مکان کنید. زیرساخت های کلی یک خانه اعم از زیربنای ساختمان ها، باغ ها، پارکینگ ها و کل ملک را می توان سرور در نظر گرفت. این سرور دارای بخش های مختلفی مانند پارکینگ، اتاق خواب، باغ، آشپزخانه و … می باشد. هر یک از این فضاها را در نظر بگیرید که به بخش های جداگانه تقسیم می شوند.حال اگر می خواهید نحوه استفاده از هر یک از این موارد را بدانید، هر کدام برای هدف خاصی استفاده می شود. با در نظر گرفتن این موضوع، ما به برخی از چیزهای خاص که فرض می کنیم منابع هستند دسترسی داریم.
هر یک از این مکان ها را می توان یک سایت در نظر گرفت. سایت آشپزخانه برای کلاس های آشپزی، سایت پارکینگ برای مغازه های فروش محصولات خودرو و سایت اتاق خواب برای رادیو اینترنتی…
همانطور که می بینید، هر منبع و کاربر تفاوت هایی ایجاد می کند. این دقیقاً همان چیزی است که روی سرور اتفاق می افتد. سرور با CPU، RAM، هارد، سیستم خنک کننده و غیره. روГن به صورت 24 ساعته فعال است و به اینترنت متصل است. سیستم عامل هایی مانند لینوکس و ویندوز بر روی این سرور نصب شده و سپس نرم افزار ویژه ای برای تامین فضای هارد برای چندین سایت نصب می شود. هر یک از این هاست ها را می توان به عنوان یک پوشه در درایو کامپیوتر شما در نظر گرفت. هر پوشه در درایو یک سایت دارد.
به همین ترتیب، با کمک نرم افزار، میزان CPU و RAM هر پوشه و در نهایت میزان فایل های قابل آپلود مشخص می شود.
کل هاست بر اساس چنین سیستمی است. یک سرور بخرید و از مجازی سازی برای تقسیم آن به چند بخش استفاده کنید که هر کدام در اختیار سایت شما قرار می گیرد.

هاست وردپرس چیست؟

هاست وردپرس هم دقیقا همینطوره. تفاوت این است که سرور پارتیشن های کمتری را اجرا می کند و منابع CPU و RAM بیشتری را برای هر میزبان فراهم می کند.علاوه بر این، مجموعه ای از نرم افزارها بر روی سرور برای بهینه سازی وردپرس استفاده می شود. این نرم افزارها برای محافظت از وردپرس و افزایش سرعت وردپرس استفاده می شوند که در هاست های معمولی لینوکس یافت نمی شوند.

تفاوت هاست وردپرس با هاست معمولی چیست؟

همانطور که در هاستینگ گفته شد، زمانی که یک شرکت هاستینگ سروری را خریداری یا اجاره می کند، شرکت میزبان با استفاده از نرم افزار نصب شده روی سرور، سرور را به چند بخش تقسیم می کند. هر بخش میزبان نامیده می شود. اگر این فضا فقط یکی باشد و متعلق به دامنه (سایت) باشد، دیگر هاست نامیده نمی شود و باید توسط سرور اختصاصی ذکر شود.
با این حال، اگر چندین سایت روی یک سرور دارید، باید آنها را در اینجا میزبان مشترک صدا کنید. به عبارت دیگر هاست وردپرس نیز نوعی هاست اشتراکی است.
اینجاست که تفاوت هاست معمولی و هاست وردپرس آشکار می شود. یک هاست معمولی روی یک سرور می تواند میزبان بیش از 1000 سایت باشد. در این صورت تمام سایت های روی سرور می توانند به مقدار مشخصی از این منابع دسترسی داشته باشند. بسته به تعداد و مصرف این منابع، سایت شما به تدریج کند می شود. .. تبدیل شدن. این به این دلیل است که منابع بیشتر توسط سایت های دیگر مصرف می شود.
با میزبانی وردپرس، یکی از تفاوت های اصلی تعداد کم سایت های اختصاص داده شده به یک سرور است. بسته به مشخصات سخت افزاری شما ممکن است سرور دارای 100 هاست برای میزبانی هر سایت باشد. با میزبانی معمولی لینوکس، این تعداد را می توان در بیش از 1000 سایت یافت.

بهترین ویژگی هاست وردپرس چیست؟

خوب، شما با فرآیند هاست آشنایی دارید و می دانید که چگونه هاست بسازید، بنابراین من به بررسی هاست های حرفه ای وردپرس ادامه خواهم داد.با بررسی نکات خرید هاست وردپرس، ویژگی هایی را که باید در هنگام خرید هاست وردپرس در نظر بگیرید، در نظر بگیرید.

پشتیبانی شرکت هاستینگ در کرج

به نظر من اصلی ترین و مهم ترین چیزی که در خرید هاست وردپرس باید به آن توجه کرد، پشتیبانی شرکت هاست است. اگر مشکل میزبانی دارید و سایت شما ساعت ها از کار افتاده است و منتظر هستید تا طرف هاست این مشکل را حل کند، تفاوت هاست اشتراکی معمولی و هاست وردپرس چیست؟
وردپرس یک سیستم مدیریت محتوای رایگان است و بیش از 65 درصد از سایت های دنیا بر روی این سیستم ساخته شده اند. از طرف دیگر بسیاری از این سایت ها توسط افراد حرفه ای غیر وردپرس مدیریت می شوند و تنها از وردپرس با کمک آموزش های رایگان و پولی وردپرس استفاده می کنند.
اگر ده ها افزونه نصب نکنید و از قالب های غیر استاندارد استفاده نکنید و به طراحی صفحه توجه کنید مصرف سایت شما بیشتر می شود و سرعت آن به شدت کاهش پیدا می کند و در نهایت جشنواره ها و بازدیدهای فروش را شاهد خواهید بود. .
در نتیجه، ارائه دهندگان هاستینگ به طور موقت مشکلات را با افزودن منابع و راه حل های مفید برطرف می کنند تا به آنها کمک کند تا با ارتقا هاست خود یا استفاده از خدمات بهینه سازی وردپرس، مسائل را به موقع حل کنند.
Uptime Host به این معنی است که در عرض یک سال، سایت شما تا چند درصد آنلاین خواهد شد و سرورهای شما در دسترس خواهند بود. این مقدار بر اساس تعداد روزهای یک سال به صورت درصد بیان می شود.
همانطور که می دانید هر سال 365 روز وجود دارد. زمان آپ تایم بهینه میزبان 99 درصد است، هر چه به 100 نزدیکتر باشد، بهتر است.پس با فرض اینکه آپ تایم هاست دقیقاً 99 درصد باشد به چه معناست؟
اگر 365 روز را 100 درصد حساب کنید، 99 درصد آپتایم به این معنی است که میزبان به مدت 3.65 روز در دسترس نبوده است. این عدد در یک سال و در مجموع حدود 87 ساعت اتفاق می افتد. این عدد برای تقریبا یک سال منطقی به نظر می رسد، از جمله به روز رسانی سرور، به روز رسانی برنامه ها، ارتقاء، و شرکت های میزبان تعطیل یا محدود کردن دسترسی برای ایجاد تغییرات در اکثر موارد.

دسترسی به منابع بالا

هنگام رفتن به صفحه انتخاب طرح برای خرید هاست وردپرس دو ویژگی اصلی وجود دارد که باید به آنها توجه کنید. آن ها هستند:
CPU: CPU سروری که از یک پردازنده اینتل استفاده می کند که به طور خاص برای سرور ساخته شده است. پردازنده یک مغز سرور را پیکربندی می کند که تمام سایت های روی سرور را در این سخت افزار مدیریت می کند. هنگامی که سرور را پیکربندی می کنید، هر سایت به مقدار مشخصی از پردازش CPU دسترسی دارد که دسترسی به CPU را محدود می کند.
RAM: به طور مشابه، سرور ممکن است از بیش از یک رم استفاده کند و برخی از سرورها ممکن است بیش از 64 گیگابایت رم داشته باشند. RAM مانند CPU توسط نرم افزار مجازی سازی محدود شده است و هر میزبان می تواند به این درصد دسترسی داشته باشد.
در بحث میزبانی وب، دسترسی به CPU توسط مجازی سازی برای هر میزبان سفارشی می شود، بنابراین نتایج، مقدار کل منابع CPU و RAM ذخیره شده در سخت افزار سرور را تعیین می کند. شما قادر خواهید بود به آن دسترسی داشته باشید.
فراتر از تلورانس ها، واضح است که سیستم پیکربندی سرور قرار است سایت را کاهش دهد تا در صورت تشخیص مصرف منابع زیاد توسط سایت، از فشار بیش از حد به سرور جلوگیری کند.از آخرین نسخه PHP استفاده کنید
همانطور که می دانید وردپرس بر اساس زبان PHP برنامه نویسی شده است و نسخه 8 این زبان تقریبا چند ماهی است که منتشر شده است. تغییراتی که در نسخه های 5 تا 8 این زبان رخ داده است، به سادگی با تغییر نسخه php وردپرس، سرعت سایت شما را بیش از دو برابر می کند.
در نتیجه یکی از مهم ترین مقوله ها هنگام خرید هاست وردپرس این است که بتوانید آخرین نسخه php وردپرس را نصب کنید. البته در این زمینه توجه به این نکته ضروری است که افزونه ها و قالب های سایت شما باید با این زبان سازگار باشد تا با استفاده از آخرین نسخه php، عملیات سایت شما قطع نشود.
از پایگاه داده mariaDB استفاده کنید
چندین پایگاه داده مختلف در وردپرس موجود است. با این حال، دو محبوب ترین آنها mySQL و mariaDB هستند که هر دو توسط یک شرکت ارائه شده اند.
پایگاه داده mySQL برای اولین بار معرفی شد و بیش از 20 سال است که توسط بسیاری از سایت ها استفاده می شود. اما چند سال پس از انتشار پایگاه داده، توسعه دهندگان نسخه کارآمدتر دیگری به نام mariaDB را ارائه کردند.
بنابراین، هنگام خرید هاست وردپرس، از نوع پایگاه داده استفاده شده توسط سرور خود آگاه باشید. استفاده از پایگاه داده mariaDB با بهینه سازی و وردپرس سریعتر از mySQL باعث بهبود تجربه سایت شما می شود.

فضای میزبانی و پهنای باند

با توجه به تعداد کمی از سایت های میزبانی شده روی سرورهای پیکربندی شده برای میزبانی وردپرس، انتظار داریم که فضای زیادی را در اختیار شما قرار دهند.
اما آیا واقعاً به این فضا نیاز دارید یا باید در نظر بگیرید که آیا فضای بیشتر فقط یک شیرین کاری تبلیغاتی برای افزایش فروش است؟
راستی نظر من رو گوش کن این موضوع عمدتا برای تبلیغات و فروش بیشتر استفاده میشه.بسته به موضوع و تمرکز سایت شما، ما مطمئناً یک جنبه سایت شخصی برای یک سایت یا وبلاگ معمولی داریم که فقط حاوی محتوا است یا یک سایت شرکتی که فقط 10 را معرفی می کند. لازم نیست فضای بیشتری از گیگا بگذارید. جامعه.
چنین سایت هایی با 5 گیگابایت فضا تا 2 سال می توانند روی یک هاست میزبانی شوند. بنابراین نیازی به تمرکز بر روی فضای میزبانی در این زمینه نیست. توصیه می کنیم عوامل دیگری مانند مشخصات سخت افزار سرور و منابع موجود را در نظر بگیرید.
همین امر در مورد پهنای باند نیز صدق می کند. نمی دانم سایت شما به بیش از 1 ترابایت یا بیش از 2 ترابایت ترافیک در ماه نیاز دارد. با این حال، بسیاری از هاست ها دارای پهنای باند نامحدود هستند. البته چیزی به نام پهنای باند نامحدود وجود ندارد. نامحدود در اینجا به این معنی است که سایت به آن مقدار نمی رسد.
سیستم کش سرور داشته باشید
با کمک سیستم مدیریت محتوای وردپرس امکان استفاده همزمان از 3 نوع کش وجود دارد. استفاده از چنین سیستم خزیدن در سرور شما می تواند سرعت سایت کاربر عادی شما را با کش خوب افزایش دهد.
کش سرور، خود کش وردپرس و کش شبکه سه کش هستند. همچنین می توانید کش وردپرس خود را با استفاده از افزونه ها یا کدنویسی از طریق htaccess تنظیم کنید، بسته به نوع کشی که هاست شما در سرور و شبکه خود استفاده می کند. در دسترس است و می توانید سرعت بالایی را در میدان تجربه کنید.
حالا تصور کنید از کشش مانند این، همراه با استفاده از Cloudfler یا CDN دیگر استفاده کنید. سرعت سایت چقدر است؟
از وب سرور LightSpeed ​​استفاده کنید
انواع مختلفی از وب سرورها وجود دارد که محبوب ترین آنها Apache و LightSpeed ​​هستند.در این بین، LightSpeed ​​به دلیل ویژگی ها و ویژگی های ارائه شده به سایت وردپرس شما انتخاب بهتری است.
همانطور که می دانید اکثر افزونه های کش وردپرس مانند wp rocket برای شناسایی نوع وب سرور و اجرای کش وردپرس بر اساس آن کدگذاری شده اند. در نتیجه، با افزونه های مناسب در وب سرور شما، وردپرس می تواند از سیستم کش بهتری استفاده کند.
البته سیستم کش تنها به فایل ها محدود نمی شود، بلکه باید در پایگاه داده نیز پیاده سازی شود. با این حال، این یک موضوع فنی است و بهتر است این کار را با کمک توسعه دهندگان وردپرس انجام دهید، بنابراین از توضیحات تکمیلی در این مورد صرف نظر می کنم.
استفاده از نرم افزارهای امنیتی
وردپرس یک سیستم مدیریت محتوای رایگان است. در نتیجه، منبع به راحتی در دسترس هر کسی است که می تواند به راحتی امنیت یک سایت را با تزریق کدهای مخرب به روش های مختلف به سایت مخفی کند. قبل از اینکه به این ویژگی از بهترین هاست های وردپرس بپردازیم، توصیه می کنیم با مطالعه مقاله تقویت وردپرس که بیش از 18 راه حل مختلف را معرفی می کند، امنیت سایت خود را افزایش دهید.
همه افزونه ها و قالب های وردپرس در مخزن وردپرس نیستند و بسیاری از آنها با پرداخت هزینه در دسترس هستند. این موضوع در وب فارسی که هر روز سایت های زیادی به دلیل فروش محصولات نول حاوی کدهای مخرب زیاد هک می شوند، بیشتر به چشم می خورد. در نتیجه یکی از مهم ترین عوامل برای قرار گرفتن هاست در لیست بهترین هاست وردپرس استفاده از نرم افزار و راهکارهای امنیتی است.
کرج دیزاین از افزونه امنیتی Immunify360 در تمامی سرویس های هاست وردپرس استفاده می کند.این ویژگی تمام پوشه های موجود در سایت شما را به صورت زنده اسکن می کند و فایل های مخرب را فوراً قرنطینه می کند.
تعداد سایت های روی سرور کم است
همانطور که در ابتدا ذکر شد، یکی از مواردی که باعث افزایش سرعت تجربه سایت می شود، تعداد کم سایت روی سرور است. اگر تعداد سایت های زیادی روی سرور خود دارید توصیه می کنیم سایت هایی را روی سرور خود قرار دهید که ترافیک و مصرف بالایی ندارند.
مثلا تجربه خودم را در این زمینه با شما در میان بگذارم که دو بار از شرکت های مختلف برای من اتفاق افتاد و اینگونه بود. وقتی هاست خریدم، از هاست درخواست کردم که سرویسی را برای استفاده افراد خاصی مانند تعداد کمی از سایت ها یا کارمندان من ارائه دهد. این دو بار به دلیل حمله گسترده به وبلاگ من علیه DDoS اتفاق افتاد. همچنین این امکان وجود دارد که میزبانی بتواند به اندازه کافی از این حملات جلوگیری کند.
برای اینکه بفهمید چه تعداد هاست روی سرور شما تعریف شده است با خود هاست تماس بگیرید یا اگر مشخصات سرور مانند IP دارید یک ابزار آنلاین جستجو کنید تا این مورد را از طریق DNS و میزبانی روی این سرور بررسی کنید.سایت مورد استفاده را بررسی کنید. . در عین حال.

استفاده از هارد پرسرعت NVMe

یکی از مسائلی که در سرعت بارگذاری سایت تاثیر زیادی دارد استفاده از انواع هارد سرور است. تا به حال، اکثر سرورها هاردهای مکانیکی با سرعت پردازش داده پایین بوده اند، اما جدا از این، سرعت آن نیز به مرور کاهش یافته است.
در مرحله بعدی SSD ها قرار گرفتند که تقریباً دو برابر سریعتر از HDD هستند.بسیاری از مراکز داده از این نوع هارد دیسک در سرورهای خود استفاده کردند و انقلابی در زمینه میزبانی وب ایجاد کردند.
با این حال، همانطور که فناوری به تازگی شناخته شده است، نسخه جدیدی از هارد دیسک ها به نام NVMe در بازار است. این نوع درایو 4.7 برابر سریعتر از درایوهای SSD است. این روزها اکثر مراکز داده از این نوع هارد دیسک استفاده می کنند. در چندین نسخه معمولی و M2 موجود است. M2 همچنین سریعتر از مدل معمولی است.
در آزمایشی که روی سه نوع هارد دیسک اجرا شد، فایل هایی با حجم 1.2 ترابایت روی این هاردها آپلود شد. نرخ استخراج آنها عبارتند از:
• هارد دیسک SATA معادل 585 ثانیه است
• هارد SSD برابر با 251 ثانیه
• 61 ثانیه NVMe SSD
همانطور که می بینید، هارد دیسک های NVMe را می توان با نسخه های جدیدتر PHP و سایر ویژگی های شرح داده شده در این مقاله برای افزایش سرعت چند برابر در سایت وردپرس خود استفاده کرد.

از حملات به سایت خود جلوگیری کنید

یکی از مشکلاتی که در تمامی سایت ها به خصوص وردپرس پیش می آید حملاتی است که به روش های مختلف مانند DDoS و brute force روی سایت انجام می شود. این حملات با هدف از بین بردن یا هک کردن سایت ها انجام می شود، اما متاسفانه اغلب توسط رقبا و با هدف تخریب انجام می شود.
در وب فارسی، افزونه‌ها و قالب‌های پولی که عمدتاً استفاده می‌شوند، متأسفانه از بازارهایی خریداری می‌شوند که مجوز فروش ندارند. اگر می خواهید از محصولات خارجی استفاده کنید، باید آنها را از سایت اصلی فروخته شده با تم های اصلی Forrest و Code Canion خریداری کنید.
با این حال، اکثر این فروشگاه‌های فارسی کالا را بدون غیرفعال کردن یا خرید از سایت‌هایی می‌فروشند که دیگران آن را به نحوی دریافت کرده و فروخته‌اند.اگرچه کدهای رایج در این محصولات درج شده است، اما شایع ترین دلیل حمله به سایت شما به دلیل استفاده از این محصولات است.
در واقع، در چنین شرایطی نمی توانید انتظار داشته باشید که میزبانی از حملات جلوگیری کند. از آنجایی که شما عامل ایجاد این مشکلات در محصولات نول هستید، فشار زیادی به سرور وارد می کند و در نهایت هاست مجبور به دانلود هاست می شود. اما در صورت سالم بودن افزونه ها و قالب ها، هاست موظف است به نحوی از این نوع حمله جلوگیری کند.
خوشبختانه مراکز داده با آنتی‌داس‌های سخت‌افزاری مانند Hetzner در آلمان و OVH در فرانسه می‌توانند به راحتی از این حملات جلوگیری کنند. اگر شما هم مانند من در خرید هاست تجربه دارید، بهتر است با هاست صحبت کنید که این حمله می تواند برای سایت شما مشکل ایجاد کند.

تضمین بازگشت پول

یکی دیگر از مواردی که در هنگام خرید هاست وردپرس باید در نظر داشت، ضمانت بازگشت وجه است. شاید به این دلیل که میزبانی که برای وردپرس می‌خرید به مجموعه‌ای از ابزارها نیاز دارد که میزبانی مشترک معمولی ارائه نمی‌کند. اگر به چنین ابزاری دسترسی ندارید، باید بتوانید از ضمانت بازگشت وجه استفاده کنید.
یا، اگر این امکان پذیر نیست، باید از یک شرکت میزبانی خرید کنید که می تواند میزبانی ارائه دهد که سرویس را برای ارائه ابزارهای مورد نیاز شما تغییر می دهد.
انتقال رایگان سایت در هاست اختصاصی وردپرس
آخرین چیزی که باید بررسی کنید فرآیند انتقال سایت در هاست وردپرس شما است. مطمئناً، اگر در سایت خود تازه کار هستید، به هاست وردپرس نخواهید رفت. آنقدر که لازم است بالا نیست و به فضا و پهنای باند زیادی نیاز ندارد.هاست وردپرس در 99.9 درصد مواقعی استفاده می شود که استفاده معمولی از هاست لینوکس دیگر پاسخگوی نیازهای شما نیست و نیاز به دسترسی به منابع بیشتری دارید.
بنابراین برای انتقال سایت خود به هاست جدید از هاست برای تهیه نسخه پشتیبان از سایت خود استفاده کنید تا بتوانید در عرض چند دقیقه آن را انتقال دهید. پس از راه اندازی DNS دامنه، سایت را در هاست جدید بارگذاری می کند. شوهر.

نتیجه گیری و سخنان آخر

هاست وردپرس برای سایت هایی که با وردپرس ساخته شده اند توصیه می شود. استفاده از این هاست ها سرعت سایت شما را افزایش می دهد و به شما این امکان را می دهد که به منابع بیشتری از سرور خود دسترسی داشته باشید، بنابراین هیچ مشکلی در کار با وردپرس نخواهید داشت.
بر اساس سال ها تجربه خرید هاست وردپرس، این مقاله 14 نکته را در هنگام انتخاب بهترین هاست وردپرس شناسایی کرده است. به نظر شما چه چیز دیگری باید در مورد هاست وردپرس بخرید که باید بررسی کنیم؟ لطفا نظرات و تجربیات خود را از قسمت نظرات این مقاله برای ما ارسال کنید تا با هم در مورد آنها صحبت کنیم.
..
5/5 - (1 امتیاز)
ادامه مطلب
اشتباهات طراحی سایت در کرج
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام سوالی دارید؟ از من بپرسید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x